Serhat Kılıç 5

Serhat Kılıç Biyografi

Serhat Kılıç 17

Adı Soyadı: Serhat Kılıç

Doğum Tarih: 8 Temmuz 1975

Doğum Yeri: Ankara

Serhat Kılıç Resim Galerisi İçin Tıklayınız…

Serhat Mustafa Kılıç Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümünü burslu olarak okumuştur. Oyuncu daha sonra Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Reji üzerine yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve Atatürk Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü‘nde öğretim görevlisi olarak ders vermiş ve ardından Ankara Devlet Tiyatrosu’nda göreve başlamış ve daha sonra da  Erzurum Devlet Tiyatrosu’na tayin olmuştur. Oyuncu 2006 yılında İstanbul’a yerleşmiştir. Ayrıca oyuncu farklı tarihlerde radyo programcılığı da yapmıştır.Oyuncu 2012 yılı itibariyle Elif Neylan Levent ile birlikte Cats&Dogs adlı bir prodüksiyon şirketi kurmuştur.

Oyuncu birçok tiyatro yapımında yer almıştır.Oyuncunun İlk profesyonel oyunu Ankara Sanat Tiyatrosu’da Rutkay Aziz rejisiyle 1998 Ariel Doffman’ın Kayıplar(Dullar) oyunu olmuştur.

Oyuncunun yer aldığı diziler arasında Seksenler, Ezel, Benim Annem Bir Melek, Yol Arkadaşım, Hatırla Sevgili, Saksıdaki Ağaç ve Bizim Evin Halleri adlı dizilerde yer almıştır.

Oyuncunun yer aldığ sinema filmleri arasında Elia’s Journey, Veda ve Nokta adlı sinema filmlerinde yer almıştır.

Ayrıca oyurcunun yer adığı tv programları arasında Mutluluğun Anahtarı\Küçük Şeyler, Uyanık Bar, Haberler ve Paranoyak gibi tv projelerinde yer almıştır.

Oyuncu halen TRT 1 ekranlarında yayınlanmakta olan Seksenler adlı dizide Ergun Plak karakterini canlandırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>